play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Panowie, bezpłatne badania czekają! Akcja Movember na Śląsku

today18 listopada 2020

Background

Panowie, bezpłatne badania czekają! Akcja Movember na Śląsku. Z uwagi na obostrzenia wprowadzone w ramach walki z pandemią Covid-19 tegoroczna kampania Movember Polska, której organizatorem jest Fundacja Kapitan Światełko, odbywa się przede wszystkim w internecie. W kolejnych dniach w placówkach medycznych na Śląsku zaplanowano jednak trzy wydarzenia z bezpłatnymi badaniami dla mężczyzn. Panowie będą mogli przebadać się w Zabrzu, Chorzowie i Bielsku- Białej. Co roku na raka jąder choruje 1500 mężczyzn. Nowotwór prostaty diagnozuje się u 15 tys. mężczyzn. Listopadowa akcja ma zachęcać do regularnego badania na obecność tych nowotworów. 

 

Panowie, bezpłatne badania czekają!  Kampania Movember Polska to nie tylko zapuszczanie wąsów i namawianie mężczyzn do rozmów o swoim zdrowiu, ale także badania przesiewowe, które organizowane są w całej Polsce od 2016 roku. Stojąca za akcją Fundacja Kapitan Światełko wspólnie z zaprzyjaźnionymi lekarzami i placówkami realizuje co roku tysiące testów.

Panowie w wieku od 18 do 45 lat mogą skorzystać w ramach akcji z badania USG jąder, a panowie powyżej 45-go roku życia badani byli pod kątem podwyższonego stężenia PSA – markera nowotworowego prostaty. W tym roku udało się już przebadać ponad 600 mężczyzn i wykryć 9 zmian wymagających dalszej diagnostyki.
W najbliższych dniach mężczyźni z południowej Polski będą mogli skorzystać z badań:

20 XI 2020 – w Zabrzu https://calendly.com/movemberpl/movember-zabrze?month=2020-11
23 XI 2020 – w Bielsku-Białej Szpital Św. Łukasza, Bystrzańska 94B, 43-309 , rejestracja tel. 33 819 95 10
28 XI 2020 – w Chorzowie https://calendly.com/movemberpl/movember-chorzow?month=2020-11

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników, udział w badaniach możliwy będzie po wcześniejszym zapisie. Wszystkie informacje na temat akcji dostępne są na stronie www.movember.pl. Z uwagi na obostrzenia wprowadzone w ramach walki z pandemią Covid-19, badania zaplanowane w centrach handlowych przełożono na wiosnę.

Jednak nie tylko rak jest przyczyną przedwczesnego odejścia wielu panów w Polsce. Problemy z samopoczuciem, depresją i zdrowiem psychicznym obecnie zabierają nam więcej mężczyzn niż wypadki komunikacyjne. Organizatorzy tegorocznej akcji chcą pokazać, że zdrowie intymne to także to, co dzieje się w naszych głowach. Codziennie na fanpage’u w serwisie Facebook publikowane są kolejne wyzwania, które mają pomóc zwrócić uwagę mężczyzn także na kwestie związane ze zdrowiem psychicznym. Za wyzwania te odpowiadają ambasadorzy akcji oraz psychoterapeuci z Mental Health Helpline.

Siódmą edycję akcji Movember Polska promują YouTuberzy – Cyber Marian i Michał Bańka (z kanału Baniak Baniaka), prezenterzy telewizyjni Dandris i Mateusz Jędraś, a także brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata w Streetliftingu, Juan Zumeta i wreszcie Jakub Nowicki. Cyber Marian i Jakub Nowicki sami mają za sobą zwycięską walkę z chorobami nowotworowymi.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content