play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Parafia w Sosnowcu zamyka kościół!

today17 sierpnia 2020

Background

Parafia w Sosnowcu zamyka kościół. Duchowny zakażony koronawirusem. To już kolejny przypadek zakażenia  wirusem duchownego w województwie śląskim.  W parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu-Środuli jeden z duchownych zakaził się koronawirusem – poinformowała parafia w niedzielę 16 sierpnia. Odwołane zostały wszystkie nabożeństwa.  Zamknięta będzie również kancelaria.

Parafia w Sosnowcu zamyka kościół. Duchowny zakażony koronawirusem. Duchowni apelują także do parafian, którzy przed 14 sierpnia uczestniczyli w nabożeństwach, aby obserwowali swoje samopoczucie i ograniczyli kontakty z innymi ludźmi.

Na stronie parafii ukazał się taki komunikat:

Pragniemy wyjaśnić, że gdy zauważyliśmy, iż jeden z naszych księży nie czuje się najlepiej, konsultowaliśmy się telefonicznie z lekarzem, który po symptomach zalecił, aby zwrócić się do szpitala zakaźnego w Zawierciu. Przełożony domu zakonnego od razu dzwonił też do sanepidu, aby dowiedzieć się, czy mamy przedsięwziąć jakieś nadzwyczajne środki. Sanepid stwierdził, że dopóki nie ma pozytywnego wyniku, możemy normalnie funkcjonować. Chory ksiądz tego samego dnia został odwieziony do szpitala. Tamtejszy lekarz zalecił, aby dla ostrożności zamknąć jednak kościół. Dlatego od rana 14 sierpnia odwołaliśmy wszystkie spotkania i zamknęliśmy świątynię, aby nie stwarzać sytuacji zagrożenia. O wszystkim informowaliśmy na stronie parafii i poprzez ogłoszenia w gablotach, a także przekazaliśmy informację do Kurii Diecezjalnej. Pozytywny wynik otrzymaliśmy wczoraj (15.08)
późnym wieczorem. Dopiero w poniedziałek (17.08) mamy otrzymać szczegółowe zalecenia z
sanepidu, co powinniśmy dalej zrobić.

Apelujemy do wiernych, którzy w ostatnich dniach przed 14 sierpnia br. uczestniczyli w naszym
kościele we mszach czy nabożeństwach, o baczną obserwację swojego stanu zdrowia i
ograniczenie swoich kontaktów. W przypadku wystąpienia gorączki, kaszlu lub duszności czy
innych niepokojących objawów prosimy skontaktować się z lekarzem.

 

for. zdjęcie poglądowe pixabay.com

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content