play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Park Śląski- Kręgi Taneczne znów otwarte! Organizowane są już pierwsze koncerty

today14 lipca 2022

Background

Jedno z najstarszych i najpiękniejszych miejsc w Parku Śląskim ponownie otwarte. Kręgi Taneczne przeszły kompleksową renowację i zachęcają wszystkich miłośników muzyki do wspólnej zabawy.

Od 70 lat wpisane są w krajobraz Zielonych Płuc Śląska i w końcu odzyskały swój dawny blask. Starsi bywalcy parkowych alejek doskonale pamiętają odbywające się tutaj częste występy i koncerty na żywo. Władze Parku Śląskiego zdradzają, że ten piękny zwyczaj zostanie kontynuowany.

Wczoraj (13 lipca) odbyło się oficjalne otwarcie:

W ramach renowacji wymieniono całą nawierzchnię obiektu. Asfalt w centralnej części Dużego Kręgu Tanecznego został zerwany i zastąpiony piaskową mozaiką. Nawierzchnię zmieniono też na Małych Kręgach, które położone zostały nieco wyżej.

Teren Kręgów Tanecznych, znajdujący się przy al. Klonowej naprzeciwko Dużego Stawu przyciąga obecnie klimatyczną architekturą, bogactwem zieleni i kolorowych kwiatów.

W dodatku odnowiono wszystkie siedziska. Niegdyś doszczętnie zniszczone- dziś spokojnie mogą pomieścić nawet 400 osób. Zadbano także o schody, murki i kwietniki. Wymieniono również oświetlenie. Wieczorem uroku dodają klimatyczne iluminacje świetle, tworzące nastrojowe widowisko.

Dla osób z niepełnosprawnościami powstały ciągi komunikacyjne, które ułatwiają, dostanie się na główną płytę dużego kręgu.

Konserwacji nie uniknęły również charakterystyczne dla obiektu rzeźby- Krakowiak, Mazur i Trojak, przedstawiające trójkę tancerzy. Odświeżone figury zdają się zapraszać parkowych gości do zabawy.

Odnowiono także glorietę, którą oczyszczono i odmalowano.

Kompleksowy remont i renowacja całego obiektu kosztował około 11 mln zł. Inwestycję zrealizowano w ramach unijnego programu JESSICA.

Kręgi Taneczne to historyczny obiekt, który oddano w 1952 roku. To jedna z pierwszych zrealizowanych inwestycji w parku, tak chętnie odwiedzanym przez mieszkańców naszej aglomeracji. Cieszę się, że dzięki projektowi JESSICA udało się przeprowadzić remont i renowację tego miejsca. Koszt wyniósł 11 mln zł. Park Śląski zmienia się na naszych oczach. Przed nami jeszcze sporo inwestycji jak: Nowa Fala, rozbudowa Kolejki Linowej Elka, modernizacja Kanału Regatowego. Liczę na to, że niebawem będziemy mogli znowu spotkać się w tym miejscu, by pokazać kolejne zrealizowane projekty – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

 

Źródło: Park Śląski

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content