play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Kolejna inwestycja Parku Śląskiego już gotowa! Zakończyły się prace przy otoczeniu ,,Kapelusza”

today21 lipca 2021

Background

Kolejne miejsce na mapie parku Śląskiego odremontowane! Zakończyły się tam prace przy otoczeniu popularnej Hali Wystaw ,,Kapelusz”. Jak podkreśla dyrektor Parku Śląskiego, Agnieszka Bożek, wszystko zostało oddane zgodnie z planem.

Jest już ogród japoński, to teraz przyszedł czas na otoczenie Hali Wystawowej ,,Kapelusz”. Kolejna inwestycja w Parku Śląskim została zakończona i oddana do użytku mieszkańcom. Pojawiła się nowe tereny zielone. Wyremontowano także pewne charakterystyczne elementy.

– Mamy piękne ściany mozaikowe, które były w naszym ogrodzie, a teraz wyglądają jeszcze piękniej po renowacji, pod czujnym okiem konserwatora zabytków. Dodatkowo dwie ściany będą zraszane wodą. Wszystkie zostały podświetlone, więc efekt wieczorny jest naprawdę godny, aby przyjść na spacer, pospacerować po parku śląskich i zobaczyć, co tutaj się działo. W tej przestrzeni mamy również ławeczki, leżanki z nowej dostawy mebli. A także kosze na śmieci. Mam nadzieję, że wszystko w tej przestrzeni, aby wygodnie spędzać czas i odpoczywać – przyznaje dyrektor Parku Śląskiego, Agnieszka Bożek.

 

 

Koszt wykonania wszystkich prac wokół popularnego kapelusza to ponad 2 miliony złotych.

– Przepiękne ściany, kiedyś nazywane ścianami płaczu. Mozaiki odnowione. Jest to połączenie na pewno tej historii z nowoczesnością. A także z zachowaniem wszystkich tych elementów, które powinny być zachowane. Więc cieszymy się bardzo, że w otoczeniu tych pięknych kwiatów, tej małej architektury, mieszkańcy Śląska będą mogli łapać oddech, odpoczywać i relaksować się właśnie w tej przestrzeni – dodaje wicemarszałek województwa śląskiego, Izabela Domogała

Inwestycja to część zaledwie jednego z aż dwudziestu zaplanowanych w parku zadań. W ramach unijnego projektu pod nazwą ,,Jessika”, trwa już między innymi remont kręgów tanecznych, czy otoczenia planetarium. Natomiast na dalszym etapie planowana jest modernizacja kąpieliska ,,Fala”.

 

Fot: Facebook/ Park Śląski

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content