play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozrywka

Parki rozrywki wznawiają funkcjonowanie. Energylandia już otwarta!

today21 maja 2021

Background

Dziś kolejna faza luzowania sanitarnych obostrzeń – do funkcjonowania wracają kina, teatry, a także parki rozrywki. Największym z nich jest Energylandia w Zatorze. W czasie jej oficjalnego otwarcia obecna była między innymi Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii.

Parki Rozrywki wracają do gry! Dziś odmrożona została kolejna branża – tym razem rozrywkowa. Oficjalnego otwarcia doczekał się dziś największy Park Rozrywki w Polsce – Energylandia.

– Ja się cieszę, że dzisiaj mogę otwierać, a nie zamykać. Otwierać kolejna branżę – otwieramy dzisiaj wszystkie centra rozrywki. Jesteśmy dziś w Energylandii, największym centrum rozrywki  W Polsce. Mam nadzieję, że ten najgorszy czas pandemii – finansowy, gospodarczy, już za kilka miesięcy będzie za nami. Dzisiaj stan epidemiczny w kraju i zalecenia Rady Medycznej mówią jasno, że tendencja jest spadkowa i mam nadzieję, że tego się będziemy trzymać. Ale wiemy już z doświadczenia, z ubiegłego roku, z okresu jesiennego, że musimy mieć to pod kontrolą. Stąd na razie są ograniczenia dotyczące liczby osób – mówi Olga Semeniuk wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii.

W Energylandii będzie bezpiecznie, zapewnia rzecznik Parku Rozrywki w Zatorze:

– Przepisy stosowane w Energylandii są takie same jak w całej Polsce – możemy na świeżym powietrzy chodzić bez maseczki, ale podczas jazdy, podczas wchodzenia do atrakcji, a także obiektów usługowych i gastronomicznych – należy założyć maseczkę – mówi Kris Kojder, rzecznik Energylandii.

Atrakcje na terenie parku są systematycznie dezynfekowane, a goście dodatkowo mają do dyspozycji ponad 300 stacji dezynfekujących.

 

Otwarcie się branży rozrywkowej to także okazja, by w końcu wykorzystać Polski Bon Turystyczny:

– Polski Bon Turystyczny czekał i nie był do tej pory wykorzystywany z jednego względu: jego główne założenie, czyli turystyka, nocowanie, wyjazdy były od jesieni zatrzymane. nie można było realizować tego bonu. Teraz jak już będzie można, widzimy po aktywacji tych bonów, jest ich aktywowanych ponad milion, że to się będzie bardzo szybko działo. Także możliwość skorzystania z tego bonu w takich miejscach jak parki rozrywki – w tym Energyladnia – to jest taka bardzo fajna forma odnowy psychosomatycznej dla dzieci, żeby po tym długim okresie zamknięcia, będą mogły się fizycznie poruszać, ale także spotkać inne dzieci, zobaczyć, powygłupiać się, pośmiać się trochę – mówi Radiu Piekary Rafał Szlachta – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content