play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Pasażer do kierowcy: Dzień dobry potencjalny zabójco. Fala hejtu po wypadku w Katowicach

today4 sierpnia 2021

Background

Kierowcy autobusów mierzą się z hejtem po tym jak w sobotę 31-letni kierowca katowickiego PKM-u śmiertelnie przejechał 19-latkę. Usłyszał po tym zdarzeniu zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch innych osób. Teraz kierowcy często słyszą niewybredne komentarze pod swoim adresem.

Sytuacja po sobotnim wydarzeniu to… kierowcy są po prostu hejtowani. Ostatnio słyszałem jedną taką sytuację, że kierowca wpuścił pasażera do autobusu i usłyszał: „Dzień dobry potencjalny zabójco.” To nie jest dobre dla reszty kierowców. Stała się sytuacja jaka się stała. Nie chce tego sądzić, od tego są odpowiednie organy ale biorąc całokształt pod uwagę nie wszyscy codziennie doprowadzamy do takich sytuacji– Mówił Aleksander Wysocki ze Związku Zawodowego Komunikacji Miejskiej i Transportu przy PKM-ie w Tychach.

Sytuacja po wypadku zrobiła się bardzo trudna. Trzeba jednak podkreślić, że sama praca kierowcy komunikacji miejskiej też do łatwych nie należy – potwierdza jeden z pracowników PKM-u Tychy:
Jak by nie było obowiązków jest coraz więcej. Wstajemy o wczesnych godzinach, można powiedzieć, wręcz nocnych do pracy. Fakt faktem jest to praca odpowiedzialna, bardzo ciężka. Płaca jest coraz to mniejsza tak że ja się wcale nie dziwię że tych kierowców zaczyna ubywać.
Niestety w ostatnich dniach nasiliła się agresja wobec kierowców. Ci skarżą się, że w okolice zajezdni przyjeżdżają grupy chuliganów i obrażają ich swoimi okrzykami.

fot.: PKM Katowice

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content