play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pędził autostradą ponad 260 km/h. Myślał, że jest bezkarny

today8 czerwca 2020

Background

Myślał, że jest bezkarny, ale przekonał się, że sprawiedliwość jednak go dosięgnie. Mowa o 21-letnim mieszkańcu Krakowa. Mężczyzna wrzucił do internetu film, na którym pędził autostradą A4 ponad 260 km/h. Dzięki zebranemu przez mysłowickich policjantów materiałowi dowodowemu, sąd nałożył na niego 3 tysięcy złotych grzywny i zakazał prowadzenia pojazdów.

Pod koniec marca ubiegłego roku do zespołu do spraw wykroczeń mysłowickiej komendy trafiło nagranie, na którym kierujący sportowym samochodem mężczyzna, pędzi mysłowickim odcinkiem autostrady A4 ponad 260 km/h. Jakby tego było mało, swoje niebezpieczne wyczyny zza kierownicy nagrał telefonem komórkowym. – Na trop mężczyzny policjanci wpadli w mediach społecznościowych. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Krakowa. Przez blisko rok stróże prawa zbierali niezbędny materiał dowodowy, na podstawie którego Sąd Rejonowy w Mysłowicach wydał ostatnio wyrok w tej sprawie. Wobec mężczyzny orzeczony został zakaz prowadzenia pojazdów na pół roku i 3 tysiące złotych grzywny – czytamy na stronie internetowej śląskiej policji.

Sprawa ta pokazuje, że nie ma pobłażania dla piratów drogowych. Każdy przypadek łamania przepisów będzie sprawdzany, a jego sprawca ścigany przez policjantów i powołane do tego organy. Jednocześnie apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego – dodają mundurowi.

Foto i źródło: Śląska Policja

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content