play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pędził ulicami Bytomia jak szalony. Policjant przed maską

today2 września 2020

Background

Policjanci z Bytomia zatrzymali kierowcę Opla, który podczas kontroli drogowej próbował potrącić policjanta, a następnie uciekł z miejsca. Podejrzanemu o czynną napaść na funkcjonariusza oraz niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu został on już tymczasowo aresztowany.

Patrol bytomskiej drogówki prowadził na ul. Frenzla pomiar prędkości. Przed północą policjanci zauważyli osobówkę jadącą z dużą prędkością w terenie zabudowanym. Radar wskazał, że kierowca porusza się z prędkością 134 km/h. Policjant podjął próbę zatrzymania pirata drogowego, jednak kierowca nie reagował na wydawane polecenia, a jadąc wprost na policjanta dodatkowo jeszcze przyspieszył. Tylko błyskawiczna reakcja mundurowego pozwoliła mu uniknąć potrącenia.

Stróże prawa wezwali wsparcie i natychmiast podjęli pościg za kierowcą Opla. Kierowca osobówki uciekając rażąco naruszał przepisy ruchu drogowego, a kilka ulic dalej utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Wtedy kierowcy udało się zbiec, jednak dzięki pracy śledczych pirat drogowy został ustalony i zatrzymany. Okazał się nim 26-letni bytomianin. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na policjanta. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia drogowe. Na wniosek śledczych sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content