play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Peleton Tour de Pologne przejedzie przez Gliwice. Gdzie utrudnienia?

today4 sierpnia 2020

Background

Peleton Tour de Pologne przejedzie przez Gliwice. Gdzie utrudnienia? 6 sierpnia przez Gliwice przejadą kolarze popularnego wyścigu rowerowego. Tego dnia, po godz. 16.00 trzeba się liczyć z utrudnieniami na DK 88 i DTŚ. Utrudnienia potrwają około dwóch godzin. W czwartek będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy autobusów linii 32, 57, 202 i 692. Bieżące informacje na temat utrudnień można uzyskać na stronie internetowej www.metropoliaztm.pl, na profilu ZTM Alert oraz pod bezpłatnym numerem infolinii 800-16-30-30.

Peleton Tour de Pologne przejedzie przez Gliwice. Gdzie utrudnienia? Tour de Pologne, wieloetapowy szosowy wyścig kolarski to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Od kilku lat trasa jednego z etapów przebiega przez Gliwice. W tym roku kolarze przejadą przez nasze miasto w drodze z Opola do Zabrza.

W związku z tym w czwartek, 6 sierpnia, należy spodziewać się utrudnień na drogach. Wtedy też będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy autobusów linii 32, 57, 202 i 692.

Linia 32

We wszystkich kursach zostanie wprowadzona trasa objazdowa w obu kierunkach. Autobusy tej linii od przystanku Sośnica Apteka będą kierowane ul. Reymonta, Knurowską, Wolności, de Gaulle’a do przystanku Zabrze Goethego  z obsługą wszystkich istniejących przystanków autobusowych na trasie przejazdu. Odcinek Sośnica Apteka – Zabrze Politechnika Śląska nie będzie obsługiwany.

Linia 57

W godz. od ok. 17.00 do ok. 18.00 mogą wystąpić opóźnienia w dojazdach do przystanku końcowego Brzezinka Park Logistyczny.

Linia 202

W godz. od ok. 16.30 do 17.00 w kierunku ul. Portowej zostanie wprowadzony objazd od przystanku Gliwice Toszecka. Autobusy tej linii pojadą ul. Toszecką, Pionierów, DK88, Portową do przystanku Gliwice Zakład Energetyczny. Przystanek Gliwice Śliwki nie będzie obsługiwany.

Linia 692

W godz. od ok. 17.00 do ok. 18.00 mogą wystąpić opóźnienia w dojazdach do przystanku końcowego Brzezinka Park Logistyczny.

Należy pamiętać, że niektóre decyzje o ewentualnych zmianach w organizacji ruchu mogą być podejmowane przez odpowiednie służby w sposób bardzo dynamiczny.  – Nie sposób już dziś poinformować o wszystkich zmianach dotyczących komunikacji miejskiej. Dlatego też 5 i 6 sierpnia organizujemy „Dni na żywo na Alercie“. Nasi pracownicy na profilu ZTM Alert na Facebooku będą na bieżąco publikować najważniejsze informacje o  utrudnieniach w komunikacji miejskiej – zapowiada Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Bieżące informacje na temat utrudnień można uzyskać na stronie internetowej www.metropoliaztm.pl, na profilu ZTM Alert oraz pod bezpłatnym numerem infolinii 800-16-30-30.

 

źródło: um gliwice

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content