play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Pełne przywrócenie ruchu dopiero pod koniec tygodnia

today6 kwietnia 2021

Background

Pełne przywrócenie kursowania pociągów między Chorzowem a Bytomiem z końcem tego tygodnia. Potężne zniszczenia spowodowane przez złodziei na wysokości stacji Batory. Ci usiłowali ukraść elementy sieci.

Sieć zniszczona, na torach zalega pociąg a pasażerowie muszą przesiadać się na autobus. To efekt próby kradzieży elementów sieci trakcyjnej na stacji Chorzów Batory. Są spore zniszczenia.

Prace naprawcze potrwają

Przed technicznymi Polskich Linii Kolejowych sporo pracy. Pociąg dosłownie zapętlił się w kable i sieć. Trzeba odpiąć napięcie, wyplątać skład i wtedy dopiero Koleje Śląskie będą mogły go, lokomotywą spalinową, przetransportować do bazy na naprawę a techniczni PKP PLK rozpocząć naprawy. To potrwa przynajmniej do czwartku.

Utrudnienia nawet dłużej

Pasażerowie między tą stacją a stacją Bytom muszą przesiadać się na autobus. Tak będzie przynajmniej przez kilka najbliższych dni, zaznacza Tomasz Musioł z Kolei Śląskich. – Wstrzymany jest ruch na tym odcinku. Wprowadziliśmy zastępczą komunikację autobusową. PLK szacuje przywrócenie jednego toru do ruchu na około 72 godziny – zaznacza nasz rozmówca.

Pełne przywrócenie jazdy na odcinku Katowice – Lubliniec i Katowice – Kluczbork – dopiero pod koniec tygodnia.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content