play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

„PGG musi przetrwać, ale górnicy nie mogą zarabiać znacznie mniej”. Szef Sierpnia 80 w Radiu Piekary po spotkaniu z ministrem Sasinem

today22 kwietnia 2020

Background

Dziś dyskuje na wszystkich kopalniach, jutro oficjalna decyzja. Górnicze związki zawodowe siadają do stołu, by ustalić oficjalne stanowisko na słowa, jakie wczoraj usłyszeli od ministra aktywów państwowych, Jacka Sasina. Nieoficjalnie mówi się, że ten na spotkaniu z górniczymi związkami zaznaczył, że jeśli nie zgodzą się one na propozycje Polskiej Grupy Górniczej to spółce grozi upadłość.

 

– Sytuacja Polskiej Grupy Górniczej jest bardzo trudna, ale my nie możemy pozwolić na to, aby koszty tego kryzysu ponosili jedynie pracownicy. Będziemy się dzisiaj zastanawiali nad propozycją, która została złożona. Musimy szukać takiego rozwiązania, które pozwoli przetrwać PGG, a jednocześnie nie pozwoli na to by górnicy zarabiali znacznie mniej – mówi Radiu Piekary przewodniczący Sierpnia 80, Bogusław Ziętek.

 

To co ustalą dziś związki zawodowe ma być znane jutro z samego rana. Przypomnijmy, że Polska Grupa Górnicza proponuje cięcia pensji o 20 procent oraz 4 dniowy tydzień pracy. Pierwotnie związki zawodowe postulowały postój ekonomiczny.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content