play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

PGG: Przeznaczyliśmy dla pracowników 1,1 mld zł więcej niż planowano KOMUNIKAT

today3 lutego 2020

Background

Mówią jak skończyły się negocjacje z zarządem i pytaj załogi co dalej. Masówki informacyjne od rana trwają w zakładach i kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej. Przypomnijmy, czwartkowe rozmowy o podwyżkach zakończyły się fiaskiem. Związkowcy chcą dwunastoprocentowych podwyżek, spółka gotowa jest przeznaczyć na ten cel dodatkowe 100 milionów złotych. W piątek 13 działajacych w spółce central związkowych zawiązało pogotowie strajkowe.

Komunikat, który wydała Polska Grupa Górnicza

– Polska Grupa Górnicza S.A. w latach 2017-2019 przeznaczyła dodatkowo na wynagrodzenia i świadczenia dla pracowników 1,1 mld zł więcej niż planowano przy tworzeniu PGG.

Na podstawie porozumień ze stroną społeczną spółka wypłaciła świadczenia na rzecz pracowników, którzy korzystali z dobrych wyników, jakie spółka osiągnęła.

Dalsze rozmowy płacowe w PGG powinny uwzględniać realia ekonomiczne, trudne otoczenie rynkowe w jakim znalazło się górnictwo w tym m. in. znaczący spadek cen węgla oraz przede wszystkim fakt, że oczekiwania płacowe strony społecznej nie mogą generować spółce strat.

Polska Grupa Górnicza S.A. od początku swojego istnienia prowadzi odpowiedzialną politykę wynagrodzeń i jako podmiot gospodarczy podlegający warunkom rynkowym, może podzielić się z pracownikami tylko tym co wypracuje w ramach osiągniętych zysków.

Jednocześnie spółka zapewnia, że na bieżąco podejmuje działania związane z realizacją wieloletniej strategii inwestycyjnej, zapewnieniu bezpieczeństwa funkcjonowania kopalń i zabezpieczeniu środków na niezbędne inwestycje.

By sprostać oczekiwaniom klientów, w minionych latach PGG zainwestowała w sumie ok. 6 mld zł, z czego ponad połowę w ubiegłym – rekordowym pod względem inwestycji – roku – czytamy w komunikacie, który wysłała spółka. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content