play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

PGG zapisuje na szczepienia swoich pracowników i ich rodziny

today28 kwietnia 2021

Background

Ruszyły zapisy na antycovidowe szczepienia dla załogi Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Oprócz pracowników szczepieni będą pełnoletni członkowie ich rodzin. Rejestracja potrwa do niedzieli. Na ten cel spółka przygotowała specjalną aplikację na Portalu Pracownika, gdzie umieszczono też wszystkie szczegółowe informacje o akcji.

Po rejestracji wnioskodawca jest informowany SMS’em o dokładnym terminie i miejscu szczepienia. Przewidziano możliwość swobodnego wyboru najdogodniejszej dla pracownika lokalizacji wśród 9 punktów na terenie PGG – a może to odbyć się w Gliwicach, Katowicach, Mysłowicach, Rudzie Ślaskiej, i Bieruniu. Są też punkty szczepień w Lędzinach, Rydułtowach i Radlinie. Wg harmonogramu, pierwsze dawki zostaną podane w ciągu kilku dni od rozpoczęcia rejestracji W każdej z lokalizacji szczepienia wykonywać będzie 4-5 zespołów medycznych. Przewiduje się obsłużenie ok 500 pracowników dziennie.

Polska Grupa Górnicza S.A. jako jedna z pierwszych w Polsce wśród dużych spółek zgłosiła natychmiastowy akces i gotowość do projektu szczepień w zakładach pracy po ogłoszeniu przez rząd na przełomie marca i kwietnia planu przyspieszenia Narodowego Programu Szczepień.

źródło/foto: PGG

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content