play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Ruda Śląska

PGG zaszczepi swoich pracowników. Zorganizowano pięć punktów szczepień

today21 kwietnia 2021

Background

Pięć lokalizacji i pół tysiąca osób zaszczepionych każdego dnia. W Polskiej Grupie Górniczej trwają intensywne prace nad przygotowaniem procesu szczepień pracowników.

Za podanie szczepionki pracownikom PGG odpowiedzialny będzie szpital numer 4 w Gliwicach. Punkty szczepień będą zlokalizowane w: Mysłowicach, Bieruniu, Rydułtowach, Rudzie Śląskiej i Radlinie – mówi rzecznik spółki, Tomasz Głogowski:

– Ostatecznie zdecydowano, że punkty szczepień w PGG S. A. mieścić się będą w pięciu lokalizacjach, które będą gwarantować łatwą dostępność dla pracowników. 

W każdym z tych punktów będzie pracować 4 lub 5 zespołów medycznych. Harmonogram przewiduje, że szczepienia rozpoczną się tydzień po tym, jak w pracowniczym portalu internetowym uruchomione zostaną zapisy. Pracownicy o terminie swojego szczepienia mają się dowiadywać z otrzymywanej wiadomości SMS.

Szczepienia muszą przyspieszyć bo sytuacja epidemiczna ciągle niepewna – wbrew nadziejom na odwrócenie trendu i wyhamowanie III fali – dziś wzrosty w wielu dziedzinach – licząc dzień do dnia – resort zdrowia poinformował o blisko 14 tysiącach przypadków SARS-CoV-2. Wczoraj było ich nieco ponad 9 tysięcy. Jednocześnie resort zawiadomił o śmierci 740 zakażonych osób. Najwięcej nowych infekcji znowu w województwie śląskim – ubiegłej doby zdiagnozowano ich przeszło 2700.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content