play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekarska grupa SPI wspiera mieszkańców na kwarantannie

today28 października 2020

Background

Grupa mieszkańców Piekar Śląskich zrzeszona w Społecznej Piekarskiej Inicjatywie rusza z pomocą dla tych, którzy z powodu kwarantanny, czy zachorowania na koronawirusa nie mogą wyjść z domu.

– To pomoc w codziennych czynnościach – mówi Radosław Palacz z grupy SPI:

Na naszej stronie Facebook’owej uruchomiliśmy odpowiedni post, gdzie mieszkańcy naszego miasta objęci kwarantanną mogą taką pomoc uzyskać. Na czym taka pomoc polega? Pod postem zgłaszają się wolontariusze. Wpisują dzielnice miasta, w której mogą działać, czyli na przykład wyprowadzić psa czy zrobić zakupy. Osoby na kwarantannie, które nie potrafią sobie z tym poradzić, nie mają najbliższych znajomych, ani kolegów, mogą wejść w ten post, przejrzeć listę wolontariuszy, jest ich około 70 i bezpośrednio skontaktować się z konkretną osobą.

– Mamy też propozycję dla osób, które chcą pozostać anonimowe – dodaje Radosław Palacz:

Jeżeli ktoś jest objęty kwarantanną, bądź jest chory na COVID-19 może też poprosić o pomoc anonimowo. Wystarczy, że napisze do nas wiadomość na messengerze lub wysłać mejla i wtedy my postaramy się taką pomoc zorganizować.

– Prosić o pomoc w obecnej sytuacji to żaden wstyd – mówi Radosław Palacz:

Grupa SPI już nie raz pokazała, że w trudnych sytuacjach, wymagających naprawdę dużego poświęcenia potrafi pomagać, działać i robi to skutecznie. Także Drodzy Mieszkańcy, jeśli potrzebujecie pomocy, nie wstydźcie się. Proście o pomoc. W grupie SPI jest tak dużo dobrych osób i naprawdę uwierzcie mi – taką pomoc uzyskacie. Mamy nadzieję, że wolontariuszy będzie coraz więcej i wystarczy nam sił, żeby pomóc wszystkich potrzebującym.

Liczba wolontariuszy jest całkiem spora, a akcja nabiera rozpędu, bo każdego dnia z prośbą o pomoc zgłaszają się kolejne osoby.

fot.: Facebook/SPI

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content