play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekarski skatepark zdewastowany. Sprawcy zgłosili się sami

today25 maja 2021

Background

Sprawcy weekendowego aktu wandalizmu na piekarskim skateparku sami zgłosili się, by naprawić wyrządzone szkody. Zadziałał post w mediach społecznościowych, zamieszczony przez MOSiR w Piekarach Śląskich, który zarządza obiektem.

Zdewastowali skatepark w Piekarach Śląskich, a teraz chcą naprawić szkodę. W miniony weekend na obiekcie zarządzanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zostały zniszczone wszystkie dostępne tam urządzenia. Ktoś oblał je farbą przez co nie nadają się do użytku. Sprawcy mieli jednak pecha, bo wszystko zarejestrowała kamera monitoringu.

– Postanowiliśmy zamieścić w sieci zdjęcia tego „wyczynu” i poinformować mieszkańców, że to wszystko zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Nie musieliśmy długo czekać na odzew. Jeden ze sprawców zgłosił się do nas obiecując naprawienie całej szkody. Jeżeli szkoda zostanie w całości usunięta i skatepark zostanie przywrócony do stanu poprzedniego, bardzo się ucieszymy, natomiast jeśli nie uda się tego zrobić, będziemy musieli to zgłosić –  mówił Radiu Piekary Łukasz Tomczyk, dyrektor piekarskiego MOSiR-u.

Przy okazji warto wiedzieć, że obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich cały czas są monitorowane i to nie pierwszy przypadek, kiedy sprawca wandalizmu zgłosił się, by naprawić swój błąd.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content