play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śl.: 19-latek za kółkiem. Mógł zabić siebie i kolegę

today25 listopada 2020

Background

Mogło dojść do prawdziwej tragedii. 19-latek jadąc swoim BMW uderzył w skrzynkę energetyczną, a następnie spadł ze skarpy. Kierowca wraz ze swoim pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do jazdy.

Porzucony w rowie pojazd został zauważony w niedzielny poranek. Na miejsce skierowano policjantów piekarskiej drogówki, którzy ustalili, że do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy. W trakcie śledztwa natrafiono na trop 19-latka, który zeznał, że w niedzielę około godziny 2.00 w nocy jadąc ulicą Bytomską, wjechał na rondo z zamiarem zjazdu w ulicę Solidarności. W tym miejscu utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w skrzynkę energetyczną, po czym pojazd wywrócił się na dach i zsunął ze skarpy.

19-latek tłumacząc się strachem, ponieważ nie posiadał uprawnień do jazdy, wraz z pasażerem wyszedł z auta przez boczną szybę, a następnie zabrał tablicę rejestracyjną i uciekł z miejsca zdarzenia. Zarówno kierowcy, jak i jego 25-letniemu pasażerowi nic się nie stało. Mieszkańcowi Piekar Śląskich za popełnione wykroczenia grozi wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

źródło/foto: KMP Piekary Śląskie

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content