play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śl.: Chciał ukraść papierosy więc zdemolował sklep

today29 czerwca 2021

Background

Narobił strat na kilkanaście tysięcy złotych i myślał, że jest bezkarny. Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali wandala, który w maju zniszczył drzwi w sklepie.

Jak relacjonuje piekarska policja do zdarzenia doszło ubiegłym miesiącu. Jednak dopiero teraz udało się zatrzymać sprawcę.
– Piekarscy kryminalni zatrzymali 37- latka który w połowie maja zdewastował drzwi w jednym ze sklepów. Mężczyzna siłowo otworzył zamknięte przez ekspedientkę drzwi, która uniemożliwiła mu drogę ucieczki po tym jak chciał ukraść papierosy. Straty oszacowano na ponad 13 tys. złotych. Mieszkaniec Piekar Śląskich usłyszał już zarzut zniszczenia mienia do którego się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Teraz jeżeli sąd przychyli się do wniosku prokuratora mężczyzna poniesie między innymi karę kilku miesięcy bezwzględnego więzienia oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. – mówi naszemu reporterowi Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji. Chęć kradzieży papierosów najpewniej okaże się dla mężczyzny bardzo kosztowna.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content