play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Piekary Śl.: Nie będzie magazynu odpadów w Dąbrówce Wielkiej

today12 czerwca 2020

Background

Nie będzie magazynu odpadów w Dąbrówce Wielkiej. Taką decyzje podjął Zarząd Województwa Śląskiego przyjmując aktualizację projektu „Plan gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2018-2022”.

To dobra wiadomość dla mieszkańców Dąbrówki Wielkiej, którzy nie będą narażani na uciążliwości wynikające ze zwożenia wszystkich zatrzymanych i nielegalnie transportowanych odpadów z całego województwa.

-Tak poważnego zagrożenia dla Piekar Śląskich i miast ościennych jeszcze dotąd nie było. Zachęcam mieszkańców do wysyłania do Marszałka Województwa Śląskiego pism w tej sprawie i protestowania przeciw planom zaśmiecania Dąbrówki Wielkiej. Stworzymy petycję, będziemy zbierać podpisy. Jak trzeba będzie – pojedziemy protestować. Nie zgadzamy się na tę nieprzemyślaną i szkodliwą dla nas decyzję komentował w październiku 2019 r. sprawę radny Łukasz Ściebiorowski.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich, 8 czerwca 2020 r. Marszałek Województwa Śląskiego przekazał do Urzędu Miasta Piekary Śląskie Projekt aktualizacji “Planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2018-2022” w zakresie wskazania miejsca spełniającego warunki magazynowania odpadów, z prośbą o wyrażenie opinii dotyczącej tego projektu. Został on przyjęty Uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego nr 1222/132/VI/2020 z dnia 03.06.2020 r.  Zgodnie z powyższym projektem, wyznaczono miejsce spełniające warunki magazynowania odpadów dla zatrzymanych transportów odpadów w Sobuczynie przy ul. Konwaliowej 1, co oznacza rezygnację z lokalizacji takiego parkingu w Piekarach Śląskich przy ul. Rozalki 1.

– Marszałek Województwa Śląskiego przekazał do Urzędu Miasta zaktualizowany plan, w którym nie ma już mowy o lokalizacji parkingu na terenie Piekar Śląskich. Najważniejsze, że w Dąbrówce Wielkiej nie będą składowane, żadne nielegalne transporty. Jest to wielki sukces mieszkańców i władz miasta. Dziękuję wszystkim Piekarzonom którzy poparli protest – mówił kilka dni temu radny Ściebiorowski.

 

źródło: UM Piekary Śląskie
foto: UM Piekary Śląskie

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content