play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śl. zbierają plastikowe nakrętki dla Warsztatów Terapii Zajęciowej

today26 listopada 2020

Background

W Piekarach Śląskich, w samym centrum miasta stanął kosz w kształcie serca. Można do niego wrzucać plastikowe nakrętki, których sprzedaż pozwoli na zebranie środków dla piekarskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Realizacja tego zadania jest odpowiedzią na zapotrzebowanie Piekarzan, którzy chętnie udzielają się na rzecz działań charytatywnych. Cieszę się, że kosz ułatwiający zbiórkę stanął w centrum miasta, tym bardziej, że dzięki zbiórce udzielimy wsparcia Warsztatom Terapii Zajęciowej – mówi I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański.

Jest szansa, że na terenie miasta pojawią się kolejne takie kosze. Te stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Możne je już spotkać w wielu miastach Śląska i Zagłębia.

Plastikowe nakrętki, będące materiałem przeznaczonym do recyclingu, stanowią jedną z najpopularniejszych form zbierania środków pieniężnych na pomoc dla osób potrzebujących. Tona plastikowych nakrętek, na którą składa się średnio prawie pół miliona tych niewielkich elementów, pozwala uzbierać – podczas sprzedaży w skupie – kwotę rzędu 700-1000 złotych.

źródło: UM Piekary Śląskie

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content