play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Piekary Śl.: Złodzieje znów się uaktywnili. Katalizatory znikają na potęgę

today22 czerwca 2021

Background

Złodzieje katalizatorów znów się uaktywnili. Tym razem pojawili się w Piekarach Śląskich, gdzie doszło do kilku kradzieży. Policja apeluje o wzmożoną czujność.

W ostatnim czasie uaktywnili się złodzieje, których celem są katalizatory z samochodów parkujących na ulicach Piekar Śląskich.

Złodzieje działają przede wszystkim w nocy. Najczęściej wybierają miejsca mało uczęszczane i słabo oświetlone. Wówczas ryzyko, że zostaną zauważeni jest najmniejsze. Sprawcy działają pod presją czasu i nie rozkręcają konkretnej części tylko odcinają potrzebny im kawałek układu wydechowego. – mówi naszemu reporterowi Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji.

Złodzieje upodobali sobie katalizatory, bo znajdują się w nich metale szlachetne, takie jak rod, pallad czy platyna, które są bardzo drogie i mogą przynieść spory zysk.

Policja apeluje: jeśli widzimy kogoś, kto wykonuje jakieś prace przy samochodzie, używając do tego lewarka i słychać głośne dźwięki, zgłośmy ten fakt pod nr 997 lub 112. Tylko wtedy jest szansa złapać złodzieja na gorącym uczynku. Nawet jeśli okaże się, że to właściciel auta reperuje coś w swoim samochodzie, funkcjonariusze szybko wyjaśnią sprawę i odjadą.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content