play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: 9 pijanych w ciągu 3 dni zatrzymała policja. Większość to rowerzyści

today8 lipca 2020

Background

Mundurowi z Piekar Śląskich podczas ostatniego weekendu zatrzymali ośmiu nietrzeźwych rowerzystów oraz jednego kierującego samochodem. Niechlubny rekordzista, podczas badania alkomatem, wydmuchał blisko 2,5 promila. Policjanci apelują o rozsądek do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niezależnie czy poruszamy się samochodem, motocyklem lub rowerem, jadąc po drodze powinniśmy być trzeźwi.

Policjanci każdego dnia kontrolują zachowania uczestników ruchu drogowego. Z pewnością na taryfę ulgową nie mogą liczyć osoby, które będąc pod wpływem alkoholu narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także inne osoby poruszające się po drodze. Tylko w ubiegły weekend policjanci z piekarskiej drogówki zatrzymali ośmiu mężczyzn jadących rowerem pod wpływem alkoholu.

Niechlubny rowerowy rekordzista w organizmie miał blisko 2,5 promila. W ręce policjantów wpadł także kierujący samochodem, który wydmuchał blisko 1,5 promila. Wszyscy nietrzeźwi rowerzyści zostali ukarani mandatami karnymi, natomiast o dalszym losie mieszkańca Bytomia, jadącego autem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień, zadecyduje teraz sąd.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content