play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Akcja „Bezpieczny cyklista”. Będą wzmożone kontrole

today26 kwietnia 2021

Background

Co raz cieplejsze dni sprawiają, że na naszych drogach pojawia się co raz więcej rowerów. Rowerzyści i kierowcy z Piekar Śląskich dziś pod czujnym okiem policjantów. Piekarska drogówka prowadzi akcję „Bezpieczny cyklista”.

Rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia, ale jazda nim, to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, wycieczki krajoznawczej, a także relaks dla całej rodziny. Coraz cieplejsze dni sprzyjają użytkownikom dwóch kółek, by jednak sezon rowerowy był nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny, policjanci przypominają o przestrzeganiu podstawowych zasad korzystania z jednośladów. Znajomość i poszanowanie przepisów mają niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci piekarskiej drogówki w dniu dzisiejszym prowadzą działania „Bezpieczny Cyklista”. Działania mają na celu przypomnienie kierującym poruszającym się na jednośladach o podstawowych zasadach korzystania z rowerów, jak również zwrócenie uwagi poruszającym się samochodami o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowaniu prędkości podczas przejeżdżania przez przejazdy dla rowerów.

Rowerzyści to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Oznacza to, że nie są osłonięci jak kierowcy samochodów karoserią, nie mają pasów bezpieczeństwa, ani poduszek powietrznych. Rowerzyści są uczestnikami ruchu, jednak wobec rozpędzonych pojazdów są całkowicie bezbronni. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością, rowerzysta pozostaje bez większych szans – nie jest niczym chroniony, sporadycznie posiada kask.

 

Źródło/fot. Śląska Policja/Piekary Śląskie

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content