play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Akcja zakończona. Teraz decyzję przyniesie doręczyciel

today13 lutego 2020

Background

Wczoraj zakończyła się akcja, w ramach której można było odebrać swoją decyzję o wysokości podatku od nieruchomości w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie. Wcześniej pracownicy urzędu czekali na piekarzan w domach kultury, PUP i MOSiR.

Możliwość samodzielnego odbioru decyzji piekarzanie mieli po raz pierwszy. I skorzystali z niej bardzo chętnie. Izabela Szewczyk, kierownik Referatu Gospodarczego przy Wydziale Organizacyjnym UM informuje, że w tydzień mieszkańcy odebrali około 7 tysięcy decyzji.

Od dzisiaj decyzje będą roznoszone przez doręczycieli. Jeżeli kogoś nie zastaną w domu, zostawią awizo. Z tym należy podejść do biura obsługi mieszkańców w głównym budynku Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 84. Wówczas (z drukiem awizo) będzie można odebrać decyzję o wysokości podatku od nieruchomości.

Przypominamy, że pierwszą ratę podatku należy opłacić do 15 marca 2020 r. (na druku decyzji znajdziemy wszystkie wyjaśnienia). Piekarski Urząd Miasta rozprowadza prawie 27 tysięcy decyzji o podatku od nieruchomości. Wpływy z podatku od nieruchomości to rocznie 27,2 mln zł, z czego od osób fizycznych – 8,6 mln zł.

Foto i źródło: UM Piekary

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content