play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Areszt 28-latka za naruszenie nietykalności policjantów

today24 stycznia 2020

Background

Naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów oraz groźby kierowane w stronę byłej konkubiny – to zarzuty jakie usłyszał 28-latek z Piekar Śląskich. Mężczyzna tuż po opuszczeniu aresztu wszczął awanturę, po czym stawiał opór interweniującym mundurowym. Decyzją sądu, agresor najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 

W poniedziałek stróże prawa zostali wezwani na interwencję dotyczącą awanturującego się mężczyzny. Jak się okazało, 28-latek próbował siłą wejść do mieszkania byłej konkubiny. Policjanci ustalili, że agresor tego samego dnia opuścił areszt, gdzie przebywał w związku z groźbami kierowanymi wobec partnerki. Ponadto decyzją prokuratora, mężczyzna miał zakaz zbliżania się do kobiety. Mieszkaniec Piekar Śląskich podczas interwencji nie reagował na polecenia mundurowych, cały czas zachowywał się nerwowo i agresywnie, w wyniku czego uderzył jednego z interweniujących policjantów oraz wielokrotnie znieważył pozostałych stróżów prawa. Reakcja policjantów na zachowanie 28-latka mogła być tylko jedna, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów oraz gróźb karalnych kierowanych wobec byłej partnerki.

Przypominamy, że każdy, kto podnosi rękę na policjanta, znieważa go lub oczernia w oczach opinii publicznej, powinien liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją ze strony Policji.

Decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 3 lat za kratami.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content