play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Bezpłatna pomoc prawna już działa

today3 stycznia 2020

Background

W piekarskim Urzędzie Miasta rozpoczęły się już tegoroczne dyżury prawników świadczone w ramach tzw. nieodpłatnej pomocy prawnej. Z darmowej pomocy może skorzystać każdy, kto złoży stosowne oświadczenie, że jego dochody nie pozwalają na sięgnięcie po płatną pomoc prawną.

Rozpoczęły się już tegoroczne dyżury prawników świadczone w ramach tzw. nieodpłatnej pomocy prawnej. Piekarski Urząd Miasta organizuje je w porozumieniu z radcami prawnymi z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach, adwokatami z Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach oraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” Katowice. Dyżury prawników cieszą się coraz większą popularnością. W 2019 roku skorzystało z nich ok. 800 osób.

Prawnicy dyżurują codziennie (w dni robocze) od godz. 8.00 do 16.00 w Urzędzie Miasta przy ul. Bytomskiej 92, pokój nr 1. Można umawiać się na wizytę (tel. 32 776 14 94), ale można też przyjść bez wcześniejszej rejestracji. O pomoc prawną może starać się każda osoba fizyczna, która składając stosowne oświadczenie uznaje, że jej dochody nie pozwalają na sięgnięcie po płatną pomoc prawną.

Prawnicy zapoznają się z problemem, mogą też doradzić i pomóc przy przygotowywaniu pism procesowych. Nowością są mediacje – mieszkańcy Piekar mogą poprosić prawników o przeprowadzenie mediacji np. z firmą. Należy jednak pamiętać, że działania mediacyjne wymagają zgody wszystkich stron biorących udział w mediacji oraz wcześniejszego zgłoszenia. Szczegółowy harmonogram dyżurów oraz więcej informacji na temat nieodpłatnej pomocy prawnej znajduje się tu.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content