play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Czip dla pupila za darmo. Pomoże, kiedy pies się zgubi

today10 maja 2021

Background

Zgubione psy mogą w łatwiejszy i szybszy sposób trafić z powrotem do swoich właścicieli. Pomóc w tym mają czipy, które swoim pupilom piekarzanie będą mogli wszczepić za darmo, dzięki skierowaniom wydawanym w Urzędzie Miasta.

W Piekarach Śląskich można zaczipować psa i to całkiem za darmo. Ruszyła akcja, która pomoże odnaleźć właściciela czworonoga w sytuacji, kiedy pies się zgubi:

– Wystarczy zgłosić się do Urzędu Miasta, do Referatu Gospodarki Komunalnej, pokój nr 12, wypełnić wniosek i zostanie wystawione skierowanie na taki zabieg do gabinetu przy ulicy Bytomskiej. Ma to na celu łatwiejsze odnalezienie naszego pupila po ewentualnym zagubieniu. Straż Miejska będzie posiadała takie czytniki i gdy pies się zgubi, zostanie sprawdzony czy ten czip jest umieszczony u psa. Myślę, że warto – dla bezpieczeństwa naszych pupili – tłumaczy w rozmowie z reporterem Radia Piekary radna Natalia Ciupińska – Szoska.

Czipowanie to nie tylko korzyści dla właścicieli psów, ale też dla miasta, które musi płacić za odwożenie zwierząt do schroniska:

– Są to oszczędności dla miasta, również dla właścicieli. Szybciej będzie załatwiona sprawa, gdy ten piesek będzie mieć czip, nie będzie to proceduralne, nie trzeba będzie jechać do schroniska do którego trafi nasz pies i szukać tego pieska – będzie to szybsze i łatwiejsze – dodaje piekarska radna.

Ważna informacja dla właścicieli psów jest taka, że sam zabieg umieszczenia czipa jest bezbolesny i nie powoduje problemów u czworonoga.

Fot. UM Piekary Śląskie

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content