play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: DACHOWANIE na ul. Sadowskiego. Powodem zbyt duża prędkość

today3 lutego 2021

Background

Niedostosowanie prędkości okazało się być jedyną przyczyną poważnie wyglądającego wypadku, który wydarzył się w poniedziałek w Piekarach Śląskich.

Do wypadku doszło na ul. Sadowskiego w Piekarach Śląskich. Kierowca jadąc w kierunku DK 94, uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował. Jak ustalili mundurowi z piekarskiej drogówki, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Na szczęście 39-latek nie doznał poważniejszych obrażeń, w co ciężko uwierzyć patrząc na zdjęcia samochodu. Mieszkaniec Piekar Śląskich był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Policja apeluje o rozsądek za kierownicą – szczególnie teraz gdy warunki na drogach są wymagające i zdradliwe. Na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może mieć trudności w zapanowaniu nad pojazdem. Dlatego tak istotne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami – im gorsze warunki, tym odstęp powinien być większy.

Źródło i fot. Śląska Policja/Piekary Śląskie

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content