play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Piekary Śląskie: Dzisiaj sesja w sprawie mieszkań Arrady

today7 listopada 2016

Background

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta odbędzie się dzisiaj w Piekarach Śląskich. Głównym tematem będzie sprawa wykupu przez miasto mieszkań należących do upadłej spółki Arrada.

Władze miasto mają konkretny pomysł na przejęcie tych mieszkań. – Mamy nadzieję, że uda nam się wykupić te mieszkania. Są dwie możliwości. Jedna to zakup od syndyka i druga w układzie z bankiem, który ma większość wierzytelności. Szykujemy się też do powołania spółki – mówi zastępca prezydenta Piekar Śląskich, Krzysztof Turzański.

  • cover play_arrow

    Piekary Śląskie: Dzisiaj sesja w sprawie mieszkań Arrady rpdev

Sesja odbędzie się w budynku Parku Przemysłowo – Technologicznego Ekopark w Brzezinach Śląskich i rozpocznie się o godzinie 10:00.

Upadła spółka ma w Piekarach Śląskich ponad 800 mieszkań w prawie 50. budynkach.

Porządek dzisiejszego posiedzenia:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji osobom zakwalifikowanym do udziału w „Obszarowym Programie Likwidacji Niskiej Emisji na terenie Gminy Piekary Śląskie dla obiektów indywidualnych” (druk nr 458).

3. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania przez Gminę Piekary Śląskie – miasto na prawach powiatu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą: „Nieruchomości – Brzeziny” Sp. z o.o. (druk nr 459).

4. Zamknięcie obrad sesji.

Autor: rpdev


0%
Skip to content