play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Kierowca bmw stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

today21 kwietnia 2020

Background

O 59 km/h przekroczył dozwoloną prędkość 22-letni mieszkaniec Dobieszowic, który jadąc bmw został zatrzymany przez policjantów z piekarskiej drogówki. Moment popełnienia wykroczenia mundurowi zarejestrowali za pomocą urządzenia TruCam.

Policjanci z Piekar Śląskich każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. – Wczoraj mundurowi z wydziału ruchu drogowego piekarskiej komendy dbając o bezpieczeństwo na drogach, sprawdzali prędkość z jaką poruszają się samochody. Przed godz. 18:00 na ul. Oświęcimskiej do kontroli drogowej zatrzymany został kierujący bmw. Urządzenie, z którego w trakcie służby korzystali mundurowi, wykazało, że pędził on z prędkością 109 km/h. Tymczasem w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h – tłumaczy Dariusz Dobrzański, oficer prasowy piekarskiej komendy.

Podczas kontroli drogowej stróże prawa zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Dobieszowic oraz nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 500 zł. Na koncie 22-latka pojawi się również 10 punktów karnych.

 

Foto i źródło: KMP Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content