play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Kotyliony, zdjęcia i akcja „wywieś flagę”. Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

today27 kwietnia 2020

Background

Piekary Śląskie: Kotyliony, zdjęcia i akcja „wywieś flagę”. Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Bez uroczystego składania wiązanek w miejscach pamięci, mszy świętej polowej z asystą wojskową za Ojczyznę i popularnego pikniku rodzinnego- epidemia koronawirusa uniemożliwia uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska- Duraj zachęca do manifestowania patriotyzmu poprzez wywieszanie flag w oknach, robienie zdjęć samodzielnie wykonanych biało- czerwonych kotylionów oraz fotografii z narodowymi symbolami. Najciekawsze zdjęcia, wysłane na adres urzędu, zostaną nagrodzone upominkami. 

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w tym roku będą miały zupełnie nowe oblicze. Izolacja społeczna z powodu pandemii wymusza nowe formy świętowania majowego, narodowego święta. Sprawmy, aby to święto nie było pozbawione radości– zachęca Sława Umińska- Duraj , prezydent Piekar Śląskich:

  • cover play_arrow

    Piekary Śląskie: Kotyliony, zdjęcia i akcja „wywieś flagę”. Obchody Święta Konstytucji 3 Maja Anna Jurzyca

“Piekarskie Kotyliony”– to jedna z akcji, która angażuje całe rodziny. Wystarczy wykonać kotylion w barwach narodowych lub regionalnych o średnicy 10 cm i zdjęcia samodzielnie wykonanej pracy wysłać na adres: kulturalnepiekary@piekary.pl, lub na facebook http://Piekary Śląskie – Oficjalny Fan Page. Konkurs trwa do 29 kwietnia br. Udział w nim mogą wziąć uczniowie piekarskich szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-V i VI-VIII. Celem konkursu jest krzewienie postaw patriotycznych oraz tradycji narodowych, a także rozwijanie inwencji twórczej, wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci. Nagrody rzeczowe zostaną przyznane za 3 najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na stronie piekary.pl.

Wszystkich Piekarzan namawiamy także do wywieszenia flag państwowych i do podzielenia się ich wizerunkiem. Zdjęcia w biało-czerwonych lub regionalnych barwach Mamy można nadsyłać na adres kulturalnepiekary@piekary.pl lub na profil facebook Piekary Śląskie – Oficjalny Fan Page do 2 maja br.

“Wywieś flagę w oknie” to kolejna akcja, która w Piekarach Śląskich organizowana jest po raz jedenasty. 2 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W Piekarach od lat z inicjatywy Obywatelskiego Klubu Radnych prowadzona jest akcja “Wywieś flagę w oknie” mobilizująca mieszkańców miasta do wspólnego uczczenia narodowych symboli. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa, nie będzie popularnego w latach ubiegłych, wspólnego tworzenia „żywej” narodowej flagi. Organizatorzy wydarzenia, które wpisało się już w miejskie kalendarium, proponują jednak mieszkańcom udział we wspólnych obchodach, których motywem będą prace wykonane w domu. Wszyscy chętni mogą zachęcić dzieci do namalowania flagi Polsi, wywiesić flagę w oknie, zrobić zdjęcie z flagą Polski i udostępnić je na facebooku, oznaczając hasztagiem #akcjawywieśflage. Autorzy najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni upominkami. https://piekary.pl/xi-edycja-akcji-wywies-flage-w-oknie/?fbclid=IwAR3ZnCp8zfi-aAOX8MWNKi5ySUGftdXTJmtS2W-6LM9hj1wdyTtOpNWeNwk

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content