play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: „Majowe” w wyjątkowym miejscu w tym roku on line

today29 maja 2020

Background

Piekarscy społecznicy już po raz szósty organizujemy akcję, mającą na celu przywrócenie dawnego blasku zabytkowej Kaplicy Maria Hilf. W leżącym na pograniczu Piekar Śląskich i Bytomia miejscu w najbliższą niedzielę (tj. 31 maja) o godzinie 19:00 odbędzie się coroczne nabożeństwo majowe – tym razem w formie online.

Bardzo zależy nam na podtrzymaniu tradycji nabożeństw w tym miejscu – szczególnie w tym roku, kiedy pojawiła się realna szansa na wyremontowanie Kaplicy i zabezpieczenie przed dalszą dewastacją – informują organizatorzy nabożeństwa.

Chcąc wyjść naprzeciw obecnej sytuacji przygotowano nabożeństwo z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i będzie ono transmitowane w internecie za pośrednictwem fanpage’a Kaplicy Maria Hilf na Facebooku.

Jesteśmy wdzięczni mediom, które śledzą i relacjonują naszą walkę o przywrócenie kapliczki do świadomości mieszkańców. Od 2015 roku bardzo wiele się zmieniło, i to również dzięki wam Kaplica nie została całkowicie zapomniana – piszą organizatorzy.

Dzięki staraniom piekarskiego Urzędu Miasta teren wokół Kaplicy w zeszłym roku przeszedł na własność Piekar Śląskich. Jednogłośnie przyjęta wczoraj uchwała Rady Miasta w sprawie przesunięcia środków budżetowych na remont tego wyjątkowego zabytku daje nadzieję, że przyszłoroczne nabożeństwo majowe będzie początkiem nowego etapu w historii Kaplicy Maria Hilf.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content