play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Majówka z jazdą na podwójnym gazie. Drogówka podsumowuje

today4 maja 2021

Background

Za nami weekend majowy i prowadzone przez piekarską drogówkę działania „Trzeźwość”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg. 

Policyjne działania

Miniony długi weekend nie należał do trzeźwych. Nie inaczej było na drogach Piekar Śląskich- gdzie policjanci zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców na podwójnym gazie.

Działania „Trzeźwość” prowadzone były od piątkowego wieczoru do poniedziałku. W akcji uczestniczyli policjanci z piekarskiej drogówki, którzy z zachowaniem reżimu sanitarnego, w wyznaczonych punktach kontrolowali kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas działań mundurowi skontrolowali 110 kierujących samochodami oraz jednośladami ujawniając, aż sześciu kierujących po spożyciu alkoholu.

„Wyczyny” kierujących

Na ul. Oświęcimskiej, pierwszego dnia maja, 34-letni mieszkaniec Piekar kierował motorowerem, mając blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnego dnia na DW911 21-letni mieszkaniec Bytomia kierował citroenem, nie posiadając wymaganych uprawnień oraz mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Wczoraj na ul. Podmiejskiej 30-letni obywatel Ukrainy poruszał się dostawczym volkswagenem z promilem w wydychanym powietrzu.

W czasie weekendu mundurowi ujawnili również dwóch kierujących rowerami, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości oraz jednego w stanie po użyciu alkoholu.

Źródło: Policja Piekary Śląskie

Fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content