play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Miasteczko zdrowia przed Urzędem Miasta. Obchody Dnia Różowej Wstążki

today5 października 2021

Background

Już dziś przed Urzędem Miasta w Piekarach Śląskich odbędą się obchody Dnia Różowej Wstążki. W zastępstwie tradycyjnego marszu rozłożone zostanie miasteczko zdrowia. Współorganizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Amazonek Fenix.

Miasto Piekary Śląskie zaprasza do odwiedzenia stoiska informacyjno-profilaktycznego Amazonek i punktu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu. Dostępne też będą badania cery oraz skóry głowy wykonywane przez dermokonsultantki. Będzie również możliwość pomiaru tkanki tłuszczowej.

Dodatkowo specjalnie dla dzieci przygotowane zostaną gry i zabawy prozdrowotne. Ponadto będzie istniała możliwość zakupu rękodzieła wytwarzanego przez piekarskie Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Zachęcamy do włączenia się w obchody i jednoczesnego zadbania o swoje zdrowie – zaprasza miasto.

Październik już od 1985 roku jest miesiącem walki z rakiem. Symbolem walki z rakiem piersi jest różowa wstążka. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet na świecie i najczęstszą przyczyną zgonów. W Polsce każdego roku na raka zapada 130 000 osób, a prognozy wskazują, że za kilka lat może być to aż 160 tysięcy rocznie.

Kobiety potrzebujące pomocy mogą liczyć na wsparcie Stowarzyszenia Wspólnota Amazonek Fenix dzwoniąc pod numer telefonu zaufania: 504-744-771.

Źródło: UM Piekary Śląskie

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content