play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Można SMSować z Biblioteką. Nowy system MBP

today25 marca 2021

Background

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich wprowadziła nowy system SMS, który ułatwi czytelnikom uzyskiwanie potrzebnych informacji, a zapominalskim przypomni o zbliżającym się terminie oddania książek.

Nie trzeba już dzwonić z pytaniem, czy czekać na informację mailową z biblioteki. Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich uruchomiła specjalny system SMS dla swoich czytelników. Pozwala on na uzyskanie cennych informacji:

– Cała usługa działa na zasadzie takiego automatu. Możemy uzyskać następujące informacje: gdy zarezerwowana książka jest do odbioru, gdy zostało 7 dni do zwrotu książek, gdy został jeden dzień do zwrotu książek i gdy książki zostały przetrzymane powyżej 7 dni – mówi Radiu Piekary Łukasz Żywulski, kierownik biblioteki centralnej i dodaje, że jest jeszcze kilka innych funkcji systemu, z których korzystać mogą czytelnicy:

– Mamy jeszcze możliwość wysłania kilku komend, które nam pokażą pewne informacje, związane z działaniem biblioteki. Na przykład możemy wysłać informacje o prolongacie, czyli samodzielnie przedłużyć czas wypożyczenia książki, możemy się dowiedzieć jakie książki mamy na koncie właśnie wypożyczone i jakie są terminy zwrotów, możemy zrezygnować z rezerwacji poprzez SMS, możemy także zablokować kartę – gdyby się okazało, że ktoś ją zgubił, możemy też wysłać wiadomość o treści INFO i dowiedzieć się jakie placówki są dostępne w naszej Bibliotece, jakie są numery telefonów i adresy.

Informacje z biblioteki mogą się okazać ważne szczególnie teraz, kiedy w Piekarach Śląskich zamknięte są wszystkie filie. Działa jedynie biblioteka centralna, która wypożycza zbiory w trybie bezkontaktowym w ramach “Biblioteki pod Chmurką”.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content