play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Nadzwyczajna sesja Rady Miasta. „Sytuacja szpitala jest tragiczna”

today12 kwietnia 2021

Background

Sytuacja finansowa Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich jest tragiczna – to powód nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W tej sprawie zostanie również przesłane pismo do premiera Mateusza Morawickiego.

Dziś w Piekarach Śląskich nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Jej główny temat to Szpital Miejskim, a konkretnie jego trudna sytuacja finansowa:

– Sesja została zwołana w trybie nadzwyczajnym na wniosek pani prezydent. Potrzebna jest dlatego, że sytuacja naszego piekarskiego szpitala, czyli Piekarskiego Centrum Medycznego jest tragiczna. Nie otrzymuje dofinansowania wystarczającego z NFZ, jest traktowany jak ta stara placówka, w której standard był dużo niższy i też koszty były niższe. Chcieliśmy mieć szpital w mieście na bardzo wysokim poziomie, taki, który świadczy usługi na wysokim poziomie – niestety nie przyszło za tym finansowanie z NFZ – tłumaczy w rozmowie z reporterem Radia Piekary Tomasz Wesołowski, przewodniczący Rady Miasta w Piekarach Śląskich.

Przewodniczący wytłumaczył czego konkretnie będzie dotyczyć nadzwyczajna sesja i zapewnia, że zostanie wystosowane także pismo do premiera Mateusza Morawieckiego:

– Oczekujemy informacji dotyczących stanu naszego szpitala. Miały miejsce zmiany kadrowe i myślę, że o tych zmianach również pani prezydent poinformuje. Mamy też projekt uchwały, która przedstawia apel do Prezesa Rady Ministrów, który informuje również o stanie naszego szpitala – dodaje Tomasz Wesołowski.

Sesja odbywa się w trybie zdalnym. Zostanie z niej przeprowadzona transmisja online.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content