play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie „Najbezpieczniejszym Miastem w Polsce 2019”

today7 października 2020

Background

Piekary Śląskie mogą poszczycić się tytułem “Najbezpieczniejsze Miasto w Polsce 2019”. Miejscowość została doceniona za dobre statystyki dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Pod uwagę wzięto liczbę zabitych, liczbę rannych i liczbę wypadków.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich, Fundacja “Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP doceniła Piekary Śląskie, jako jedno z trzech miast na prawach powiatu, za poziom bezpieczeństwa na drogach. Dane opracowane zostały na podstawie informacji zawartych w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji (SEWIK), nad którym nadzór sprawuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Miasto Piekary Śląskie wytypowane zostało przez Fundację “Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP jako jedna z trzech miejscowości, gdzie w 2019 odnotowano – w kolejności – za najniższą liczbę zabitych, liczbę rannych i liczbę wypadków. Poziom bezpieczeństwa na piekarskich drogach poskutkował przyznaniem honorowego tytułu “Najbezpieczniejsze Miasto w Polsce 2019”.

źródło: UM Piekary Śląskie

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content