play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Napadli na 82-latka, żeby ukraść 80 zł

today24 września 2020

Background

Napadli na 82-latka, żeby ukraść 80 zł. 37-latka i jej 54-letni znajomy obezwładnili starszego mężczyznę, a następnie przywłaszczyli sobie jego telefon komórkowy i gotówkę. Decyzją sądu zatrzymane osoby zostały objęte policyjnym dozorem. Grozi im teraz do 12 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 13:00. Zgodnie z ustaleniami śledczych, 82-latek spożywał alkohol w okolicy sklepu wspólnie z poznaną chwilę wcześniej kobietą. Chwilę później dołączył do nich znajomy 37-latki, który po rozmowie z kobietą, razem z nią zaatakował starszego mężczyznę. W wyniku rozboju mieszkaniec Piekar Śląskich stracił portfel z zawartością 80 zł oraz telefon komórkowy.

Zaledwie dwie godziny potrzebowali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, aby w mieszkaniu zatrzymać 54-latka podejrzanego o dokonanie rozboju. Kwestią czasu było dotarcie do jego wspólniczki, którą okazała się być dobrze znana policjantom 37-latka. Kobieta została zatrzymana dwa dni później. Agresorzy usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi im kara do 12 lat więzienia. Decyzją sądu zostali objęci policyjnym

źródło: KMP Piekary Śląskie

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content