play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Nastolatek uciekł z ośrodka wychowawczego i okradł sklep

today22 kwietnia 2021

Background

Okradł sklep na kilkaset złotych. Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali nastoletniego złodzieja, który jak się okazało nie powinien przebywać na wolności.

Zatrzymaniem zakończyła się dla 16-latka kradzież artykułów przemysłowych z jednej z piekarskich placówek handlowych. Policjanci odzyskali skradzione mienie, natomiast młody mężczyzna trafił do policyjnej izby dziecka. Za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

We wtorek po godzinie 18:00 z jednej z nowo otwartej placówki handlowej na terenie miasta młody mężczyzna dokonał kradzieży artykułów przemysłowych o łącznej wartości 780 złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego zauważyli na ul. Bytomskiej osobę odpowiadającą rysopisowi sprawcy kradzieży.

– Nieletni na widok policjantów porzucił torby z łupami i podjął próbę ucieczki. W wyniku podjętych czynności, do których zaangażowano wszystkie służby, stróże prawa zatrzymali na ul. Kanałowej 16-letniego mieszkańca Bytomia – relacjonował reporterowi Radia Piekary Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji.

Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że nieletni uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Skradzione artykuły wróciły do właściciela, natomiast amator cudzego mienia po nocy spędzonej w policyjnej izbie dziecka usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

Fot. Śląska Policja/Piekary Śląskie

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content