play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie nocną stolicą biegów! TRWAJĄ ZAPISY

today25 czerwca 2021

Tylko do 14 lipca piekarski magistrat czeka na zgłoszenia do 2. PKO Piekarskiego Półmaratonu połączonego z Nocną zaDyszką oraz Marszem Nordic Walking. Organizatorami wydarzenia są Miasto Piekary Śląskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś, zaś sponsorem tytularnym jest Bank PKO. – Zapraszamy wszystkich miłośników biegów i marszów na linię startu 24 lipca o godz. 21.00 – zachęcają organizatorzy. 

II PKO Piekarski Półmaraton rozpocznie się 24 lipca o godzinie 21.00, wtedy setki biegaczy i walkerów zgromadzą się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3, by wspólnie wziąć udział w sportowych zmaganiach.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wystartować zarówno w zawodach na dystansie 21,0975 km (Piekarski Półmaraton), jak i w towarzyszącym im biegu pod nazwą Nocna zaDyszka, którego dystans wyniesie 10 km, oraz w zawodach Nordic Walking, jakie rozstrzygnięte zostaną na długości 10 km. Podczas imprezy w godzinach popołudniowych przewidywane są również konkurencje biegowe dla najmłodszych pasjonatów sportu.

– W związku z obowiązującymi przepisami mamy limit 250 uczestników w rywalizacji biegowej na dystansie Półmaratonu, 250 uczestników w Nocnej Zadyszce oraz 250 uczestników w rywalizacji Nordic Walking. Już teraz zachęcamy do zapisów, których dokonywać można za pośrednictwem strony internetowej elektronicznezapisy.pl Wysokość opłaty startowej uwarunkowana jest czasem jej dokonania. W ramach tej opłaty każdy uczestnik otrzyma: pamiątkowy medal wręczony na mecie biegu, posiłek regeneracyjny, wodę, pakiet startowy, chip startowy (zwrotny po biegu), obsługę medyczną oraz zdjęcia – informują organizatorzy.

2. PKO Piekarski Półmaraton jest drugim z biegów realizowanych w 2021 roku w ramach PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Więcej informacji na stronie wydarzenia 2. PKO Piekarski Półmaraton.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content