play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Piekary Śląskie: Noga z gazu! Dziś policyjne działania „Prędkość”

today14 maja 2021

Background

Na drogach bardzo niebezpiecznie, ostatnie dni przyniosły wiele drogowych zdarzeń, a niektóre z nich niestety były tragiczne w skutkach. By zapobiegać sytuacjom niebezpiecznym na drogach, piekarska drogówka przeprowadzi dzisiaj prewencyjne działania „Prędkość”.

Kierowcy w Piekarach Śląskich noga z gazu. Drogówka prowadzi dziś na terenie miasta akcję „Prędkość”, a to oznacza, że trzeba się spodziewać wzmożonych kontroli:

– Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności – mówi Radiu Piekary Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji.

Warto stosować się do przepisów, bo policjanci nie będą dziś stosowali taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content