play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Nowy sprzęt i nowe procedury w Szpitalu Miejskim

today29 kwietnia 2020

Background

W Szpitalu Miejskim w Piekarach Śląskich jest już nowy sprzęt, który pomaga ograniczyć zakażenie koronawirusem. Wprowadzono też procedury, które mają nie narażać pacjentów i personel na zarażenie.

Przy wejściu na Izbę Przyjęć pojawiło się urządzenie przypominające bramki na lotnisku. – To urządzenie, które mierzy temperaturę osób wchodzących. Wystarczy przyłożyć dłoń we wskazane miejsce i po chwili mamy wynik badania. Jest to urządzenia bardzo dokładne. Dzięki temu nie musimy angażować naszych pracowników do mierzenia temperatury, a tym samym nie narażamy ich na zarażenie – mówi nam Zbigniew Żołnierczyk, prezes Piekarskiego Centrum Medycznego.

Dodatkowo, w szpitalu wydzielono specjalną, monitorowaną izolatkę. – Jest to miejsce pod stałym nadzorem. Pielęgniarka ma kontakt z pacjentem i dodatkowo cały czas ma podgląd na to co dzieje się w środku. Na tzw. oddziale obserwacyjnym może przebywać pacjent, który po pobraniu wymazu czeka na wynik badania. Jeśli jest negatywny trafia na konkretny oddział w naszym szpitalu. W przypadku pozytywnego wyniku zapada decyzja co do dalszego leczenia – dodaje Zbigniew Żołnierczyk.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content