play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Od dzisiaj decyzje o podatku do odebrania w urzędzie

today10 lutego 2020

Background

Od dzisiaj do środy wszyscy mieszkańcy Piekar Śląskich mogą odebrać swoją decyzję o wysokości podatku od nieruchomości. Będzie to można zrobić w biurze obsługi mieszkańców na parterze głównego budynku Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 84 w godzinach od 11.00 do 13.00 oraz od 17.00 do 19.00.

Podatek można opłacić przelewem, w opłatomacie stojącym w biurze obsługi mieszkańców lub w kasie. Osoby, które nie odbiorą decyzji osobiście, dostaną ją od doręczyciela. A jeśli doręczyciel nikogo nie zastanie w domu, decyzję będzie można odebrać w punkcie obsługi mieszkańców w głównym budynku Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 84.

Przypominamy, że pierwszą ratę podatku należy opłacić do 15 marca 2020 r. (na druku decyzji znajdziemy wszystkie wyjaśnienia). Piekarski Urząd Miasta rozprowadza prawie 27 tysięcy decyzji o podatku od nieruchomości. Wpływy z podatku od nieruchomości to rocznie 27,2 mln zł, z czego od osób fizycznych – 8,6 mln zł.

Urząd Miasta Piekary Śląskie po raz pierwszy prowadzi akcję umożliwiającą samodzielne odebranie decyzji. W zeszłym tygodniu dokument mogli odebrać mieszkańcy kilku dzielnic. I okazuje się, że bardzo chętnie korzystali z tej możliwości – decyzje odebrało aż 5 tysięcy osób.

Foto i źródło: UM Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content