play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Okradli firmę na 70 tys. zł. Wpadli podczas kolejnej próby

today13 października 2021

Background

Dwóch mężczyzn dopuściło się kradzieży ołowianych odpadów poprodukcyjnych, a także zużytych akumulatorów o łącznej wartości ponad 70 tys. zł. Sprawcy zostali ujęci przez piekarską policję.

Piekarskim policjantom udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy próbowali z terenu jednego z zakładów w Piekarach Śląskich ukraść ołowiane odpady poprodukcyjne o wartości 5 tys. zł. 41- latkowie mieli sposób na wyprowadzenie materiału

Jeden z podejrzanych pracował jako operator wózka widłowego i zajmował się rozładunkiem, natomiast drugi jako kierowca samochodu ciężarowego. Amatorzy cudzego mienia, nie zdejmowali całego ładunku z naczep. Pozostałą część wywozili poza teren zakładu – mówi naszemu reporterowi Łukasz Czepkowski z KMP w Piekarach Śląskich.

Policjanci natychmiast wszczęli dalsze działania. Podczas przeszukania jednej z posesji funkcjonariusze znaleźli oraz kolejne ołowiane odpady, a także zużyte akumulatory. Jak się okazało mężczyźni skradli je kilka dni wcześniej z terenu tej samej firmy.

Podczas przeszukania jednej z posesji policjanci ujawnili i zabezpieczyli kolejne tony skradzionych metali oraz zużytych akumulatorów o wartości blisko 70 tys. zł – relacjonuje Czepkowski.

Mężczyźni przyznali się do stawianych im zarzutów i objęto ich policyjnym dozorem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content