play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Orszak Trzech Króli nie zablokuje ruchu drogowego

today3 stycznia 2020

Background

Już w najbliższy poniedziałek uroczyście celebrowane będzie święto Trzech Króli. Ulicami miasta przejdzie z tej okazji tradycyjny orszak.

 

Uroczystości rozpoczną się 6 stycznia 2020 r. o godzinie 11.00 mszą świętą w kościele Świętej Rodziny. O  12.00 uczestnicy wyruszą z Trzema Królami do piekarskiego Betlejem, gdzie aktorzy przemówią do widzów słowami polskich kolęd.

Orszak przejdzie ulicami Konstytucji 3 Maja, Ziętka, Jana Pawła II i Bytomską. Uczestnicy pochodu zajmą tylko jeden pas, więc nie spowoduje to dużych utrudnień na drogach. Jedyne ograniczenia są wprowadzane na placu Maryjnym – parkować będzie można tylko na połowie placu (tej bardziej oddalonej od Bazyliki). Oczywiście na miejscu będą miejskie służby, które będą czuwać nad bezpieczeństwem.

Organizatorem orszaku jest stowarzyszenie Komitet Obywatelski miasta Piekary Śląskie wraz z parafią Świętej Rodziny i parafią NMP i Św. Bartłomieja. Tradycyjnie w wydarzenie to włączą się uczniowie piekarskich szkół, a liczne grono wolontariuszy pomoże przy jego organizacji. Patronat honorowy nad orszakiem objęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content