play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą

today17 marca 2021

Background

Nawet 5 lat więzienia grozi 42-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mieszkaniec Piekar Śląskich kierując swoim oplem, najpierw przekroczył dozwoloną prędkość, a następnie podjął próbę ucieczki.

Jak się okazało, powodem takiego zachowania był fakt, że w organizmie miał blisko promil alkoholu, nie posiadał uprawnień, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia.

W poniedziałek mundurowi z piekarskiej drogówki pełniąc nocną służbę, dokonali kontroli prędkości nadjeżdżającego pojazdu na ul. Oświęcimskiej. Mężczyzna kierujący oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h. Na widok policjanta dającego sygnał do zatrzymania, kierujący przyspieszył, zmuszając mundurowego do odsunięcia się.

Stróże prawa natychmiast udali się za uciekinierem, który pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać. Chcąc zgubić pościg, skręcił w boczną ulicę. Jednak policjanci, nie tracąc go z pola widzenia, po chwili go zatrzymali.

– Jak się okazało 42-latek z Piekar Śląskich prowadził pojazd mając prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Na tym jednak jego przewinienia się nie skończyły. Po sprawdzeniu w bazach danych na jaw wyszło, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a opel nie ma aktualnego badania technicznego i ubezpieczenia – mówi reporterowi Radia Piekary Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji.

Samochód usunięto na parking policyjny. Za popełnione czyny 42-latek odpowie teraz przed prokuratorem i sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Źródło: Policja Śląska/Piekary Śląskie

Autor: Redaktor


0%
Skip to content