play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Potracenie dziecka na ulicy Ziętka. W akcji śmigłowiec LPR

today28 kwietnia 2021

Background

Do potrącenia pieszego doszło w środę w centrum Piekar Śląskich. Poszkodowane jest dziecko. Na miejscu były wszystkie służby.

Wszystkie służby zostały zadysponowane do wypadku drogowego, do którego doszło po 14:00 w Piekarach Śląskich. Ze wstępnych ustaleń reporterów Radia Piekary wynika, że na ulicy Ziętka, na wysokości Parku Wolności, niedaleko wyjazdu na ulicę Bytomską samochód potrącił pieszego. To prawdopodobnie dziecko w wieku około 9 lat. Wiele wskazuje na to, że dziecko wtargnęło na jezdnię w niedozwolonym miejscu, wprost pod koła volkswagena. Działania podjęła policja i straż pożarna, a pomocy poszkodowanemu udzielali ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego.  Do akcji wezwano także śmigłowiec LPR. Stan dziecka ratownicy określali jako ciężki. Kierujący w momencie zdarzenia był trzeźwy, a szczegóły okoliczności tego zdarzenia będzie badać policja.

Policjanci apelują do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.

Policja przypomina także, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

W 2020 roku, w naszym regionie, odnotowano 690 zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zginęło w nich 67 pieszych.

 

Źródło: Śląska Policja/Piekary Śląskie

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content