play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Potrącił pieszą. W ciężkim stanie trafiła do szpitala

today31 stycznia 2020

Background

Piekarscy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj na ul. Oświęcimskiej w Piekarach Śląskich. Kierujący skodą potrącił 81-latkę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Ranna kobieta trafiła do szpitala. Apelujemy o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie teraz, gdy warunki na drogach niejednokrotnie są wymagające, nawet dla doświadczonych kierowców.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że dzisiaj przed godziną 6:00 kierujący skodą mężczyzna, jadąc od strony Bytomia w kierunku Siemianowic Śląskich, potrącił pieszą, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ranna 81-latka w ciężkim stanie została zabrana do szpitala. Czynności na miejscu wypadku przez kilka godzin wykonywali stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, którzy zabezpieczyli miejsce potrącenia, po czym przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację, dzięki której śledczy będą mogli ustalić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek w chwili kierowania swoją skodą był trzeźwy.

W związku z trudnymi warunkami drogowymi, kolejny raz apelujemy o rozsądek za kierownicą. Jednocześnie przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych o tej porze roku jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content