play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Powstają kolejne odcinki ścieżek rowerowych!

today4 sierpnia 2021

Background

Piekary ruszają z kolejnym etapem budowy ścieżek rowerowych. Prace trwają w ciągu ulicy Armii Krajowej na terenie osiedla Wieczorka. Natomiast nowe trakty pojawiają się też w rejonie ulicy Kalwaryjskiej oraz wzdłuż muru cmentarza do ulicy Ziętka. Niestety planowane prace nie posuwają się zupełnie zgodnie z oczekiwaniami. Konieczne były liczne zmiany w planach, a nawet zmiana samego projektanta.

 

Obecnie realizowana jest trasa wzdłuż ulicy Armii Krajowej, która połączy osiedle Wieczorka z istniejącym już szlakiem rowerowym w stronę zbiornika Kozłowa Góra.
Ruszyły też prace w rejonie ulicy Kalwaryjskiej. W pierwszej kolejności wzdłuż muru cmentarnego korytowany jest teren pod nową ścieżkę.

Jednocześnie ogłoszono postępowanie przetargowe na wykonanie kolejnych dwóch odcinków. Trasa rowerowa w ciągu ulicy Sportowej. Konkretnie od ulicy Olimpijskiej do ulicy Bytomskiej oraz odcinek od Ronda „Andaluzja” do skrzyżowania ulicy Wyszyńskiego z ulicą Czołgistów.


Zakres prac obejmować będzie między innymi, budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych o nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej. A także powstanie chodników z kostki brukowej, przebudowę sieci elektroenergetycznych wraz ze stworzeniem nowego oświetlenia. Wykonane też będą nowe nasadzenia drzew i krzewów.

 

Za to w pełni funkcjonalny jest już odcinek od granicy z Radzionkowem wzdłuż ulicy Jana Pawła II do ulicy Bytomskiej. Kolejny dłuższy odcinek to trasa z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez Las Dioblina do zbiornika Kozłowa Góra.

Projektowane jest między innymi przedłużenie trasy na ulicy Jana Pawła II w stronę osiedla Wieczorka, Konieczne jest jednak przeprowadzenie drogi rowerowej przez skrzyżowanie z ulicą Bytomską i przebudowa układu komunikacyjnego przy piekarskim sądzie.


W fazie projektowej jest również przebudowa ścieżki prowadzącej od skrzyżowania ulicy Bytomskiej z ulicą Jana Pawła II w stronę Kozłowej Górę, aż do granicy miasta ze Świerklańcem.

Docelowo miasto ma być połączone całym systemem ścieżek rowerowych.

 

Fot: Facebook/Piekary Śląskie- Oficjalny Fan Page

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content