play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Prawie 50. kierowców wpadło jednego dnia

today15 maja 2020

Background

Wczoraj w całym kraju prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość”. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy używają pasów bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców – mówi Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji.

Podczas wczorajszych działań, piekarscy policjanci ruchu drogowego ujawnili 47 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Rekordzista został zatrzymany na ul. Wyszyńskiego, gdzie przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h jadąc seatem miał na liczniku 90 km/h.

Foto i źródło: Policja Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content